ABY UMARLI MOGLI ŻYĆ – inicjatywa ISOOZ w ramach projektu Akademia Aktywnych Obywateli – Podkarpackie Inicjatywy Lokalne

logo podkarpackie inicjatywy lokalne oryginal

Nasze Stowarzyszenie, w ramach pozyskiwania środków na działalność, przystąpiło w sierpniu do projektu Akademia Aktywnych Obywateli – Podkarpackie Inicjatywy Lokalne dofinansowanego z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich, a skierowanego do „młodych” organizacji pozarządowych. Członkowie Zarządu napisali projekt, który w konkursie inicjatyw uzyskał wymaganą ilość punktów i w ten sposób pod koniec września otrzymaliśmy mikrodotację w kwocie 4.483 zł przeznaczoną na rozwój organizacyjny Stowarzyszenia. Niestety, regulamin konkursu nie przewidywał dofinansowania działalności statutowej czyli wkładu w renowację historycznych nagrobków.

W październiku rozpoczęliśmy realizację projektu, w ramach którego stworzyliśmy stronę internetową o adresie www.ocaliwonicz.pl oraz zakupiliśmy 4 gabloty wolnostojące, które zostaną ustawione przy wejściach na oba iwonickie cmentarze i przy kościołach w Iwoniczu i Iwoniczu-Zdroju. W gablotach i na stronie internetowej będziemy prezentować dokonania Stowarzyszenia w zakresie porządkowania i renowacji nagrobków, pomników o wartości historycznej oraz przydrożnych kapliczek. Pokażemy na zdjęciach stan obiektów przed i po renowacji. Będziemy zamieszczać informacje o dokonaniach ludzi pochowanych na gminnych cmentarzach. Na bieżąco będziemy informować o nowych inicjatywach i pracach wykonywanych przez Stowarzyszenie.

Chcemy pokazać mieszkańcom Gminy, kuracjuszom i sympatykom wspierającym Stowarzyszenie, że żadna złotówka zebrana w ramach zbiórek publicznych i darowizn wpłaconych na konto nie została zmarnowana, a uporządkowane i odrestaurowane groby i pomniki nagrobne, kapliczki i obeliski dodają uroku naszemu środowisku.

M.B.

pasek aao pil

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.