Cmentarz choleryczny w Iwoniczu – prace ruszyły

W ramach kolejnego projektu pod nazwą „ABY UMARLI MOGLI ŻYĆ” Stowarzyszenie rozpoczęło prace nad przywróceniem pamięci o ofiarach epidemii cholery, która dotknęła Iwonicz na przełomie lipca i sierpnia 1831 roku i pochłonęła życie 115 jego mieszkańców.

W dniu 9 października skromna ale sprawna ekipa pod kierownictwem niestrudzonego Prezesa Rajmunda Boczara pojechała do lasu w Targowiskach, aby wyciągnąć z lasu drzewo wycięte przez leśników na potrzeby wykonania ogrodzenia wokół cmentarza cholerycznego. Praca nie była lekka, bo drzewa na ogrodzenie i ławki potrzeba sporo, a „spacer” przez las z pniem o długości 11 metrów do łatwych nie należał. Ekipa dała radę i drewno zostało przygotowane do wyceny. W dniu 19 października, już po wycenie, pnie po raz kolejny zostały przeniesione, tym razem przez wysoki nasyp kolejowy, do miejsca skąd transport odbierze je do Iwonicza. W dniu 23 października całe drewno zostało przewiezione do Iwonicza, a słowa podziękowania należą się Panu Wojtkowi Kucharskiemu, który po raz kolejny zapewnił nam transport z Targowisk.

W tym miejscu, ogłaszamy APEL o pomoc przy okorowaniu przywiezionych pni. Te prace należy wykonać teraz zanim drzewo wyschnie. To jest praca na kilka dni i ochotnicy byliby mile widziani. Chętnych prosimy o kontakt osobisty z prezesami lub poprzez mail Stowarzyszenia ocaliwonicz@op.pl

Więcej informacji o postępie prac przekażemy w kolejnych komunikatach.

M.B.

 

 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.