I Forum Stowarzyszeń Beskidu Niskiego w Dukli (film o ISOOZ)

W związku z nadmierną aktywnością na terenie Gminy i obecnością w mediach prezes Rajmund Boczar i wiceprezes Marek Bliżycki w towarzystwie Agnieszki Florian-Hubenko, jako przedstawiciela Urzędu Gminy, zostaliśmy „przymusowo” włączeni do Komitetu Organizacyjnego I Forum Stowarzyszeń Beskidu Niskiego organizowanego w Dukli. „Sprawczynią” zwołania Forum była Pani Mirosława Widurek, członek Wojewódzkiej Rady Działalności Pożytku Publicznego, sekretarz Stowarzyszenia „Dla Równości” w Draganowej. Nasze Stowarzyszenie z racji otrzymania nagrody Marszałka „NGO Wysokich Lotów” otrzymało polecenie przygotowania prezentacji o naszej działalności od momentu powstania w 2013 roku. Ponadto mieliśmy zachęcić wszystkie Stowarzyszenia działające na terenie Gminy do wzięcia udziału w Forum i przygotowania własnych materiałów promocyjnych oraz stołów regionalnych.

Jednym słowem musieliśmy równolegle przygotowywać wniosek na konkurs „Patriotyzm Jutra” oraz prezentację i inne niezbędne materiały na Forum Stowarzyszeń. Stąd też na prawie 2 miesiące zamarła aktywność na stronie internetowej.

I Forum Stowarzyszeń Beskidu Niskiego „Dukla 2017” odbyło się 18 marca w Dukli. Z Gminy Iwonicz-Zdrój uczestniczyło kilka Stowarzyszeń, które przedstawiły swoje materiały reklamowe oraz stoły regionalne z pysznymi potrawami. Iwonickie Stowarzyszenie „Ocalić od zapomnienia” przedstawiło filmową prezentację, która została ciepło przyjęta przez uczestników, a wyrazy uznania za naszą dotychczasową pracę przekazała nam osobiście Pani Maria Kurowska, Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego.

Władze Gminy aktywnie reprezentowali Burmistrz Witold Kocaj i Zastępca Burmistrza Jacek Rygiel.

Zawierający więcej szczegółów opis przebiegu Forum znajduje się na facebooku pod adresem https://www.facebook.com/kwwnaszaprzyszlosc/timeline a obszerniejsze sprawozdanie pojawi się wkrótce na stronie http://www.dlarownosci.pl/dzialania/1forum_dukla2017.htm

Uważamy, że bardzo sprawnie przeprowadzone spotkanie i panel dyskusyjny pozwoliły lepiej poznać problemy jakie towarzyszą działalności organizacji pozarządowych. Spotkanie pokazało również jak Stowarzyszenia radzą sobie z rozwiązywaniem bieżących problemów. Dowiedzieliśmy się też jak rząd zamierza w przyszłości pomagać organizacjom pozarządowym. Czas pokaże czy te zapowiedzi zostaną zrealizowane.

Rajmund Boczar i Marek Bliżycki bardzo gorąco dziękują Pani Agnieszce Florian-Hubenko za życzliwość i olbrzymi wkład pracy w organizację naszego Gminnego udziału w I Forum Stowarzyszeń.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć i filmu zaprezentowanego na Forum Stowarzyszeń ukazującego działalność Iwonickiego Stowarzyszenia od założenia w kwietniu 2013 roku do marca 2017 roku.

Film o działalności ISOOZ

 

Tekst, zdjęcia i film: Marek Bliżycki

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.