IV Kurs Wokalistyki Operowej

Dobre kontakty pomiędzy Iwonickim Stowarzyszeniem i Gminą Iwonicz-Zdrój, a tenorem Opery Śląskiej w Bytomiu, prof. Feliksem Widerą zaowocowały przeniesieniem do Iwonicza-Zdroju Kursu Wokalistyki Operowej organizowanego przez Profesora przez 14 lat w Krynicy-Zdroju. Trzy edycje tego Kursu, który odbywa się w Iwoniczu-Zdroju począwszy od lipca 2016 roku, cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem.

Skróty filmowe z tych koncertów i cały wspaniały koncert finałowy z 2016 r. można obejrzeć na YouTube po wpisaniu „Kurs Wokalistyki Operowej” lub odszukując na stronie Stowarzyszenia artykuły z linkami.

Stowarzyszenie, pojmując szeroko ideę ocalania od zapomnienia, podjęło się współorganizowania Kursu widząc w nim szansę promowania Iwonicza-Zdroju w całym kraju.

Tegoroczna edycja Kursu odbędzie się w dniach od 8 do 18 lipca. Zajęcia warsztatowe dla ponad 40 młodych i utalentowanych wokalistów będą prowadzone w Pałacu Załuskich, w Ośrodku „Zadwór” (OHP) oraz w nowej sali zlokalizowanej w remizie OSP w Iwoniczu, a koncerty odbędą się w Iwoniczu-Zdroju.

Kurs zostanie zainaugurowany koncertem w dniu 9 lipca o godzinie 19.00 w sali koncertowej Domu Zdrojowego. Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny!

Dni koncertowe uczestników Kursu to:

9 lipca (wtorek) g.19.00 – KONCERT INUGURACYJNY – sala koncertowa (kino), Plac Dietla 2 w Iwoniczu-Zdroju,

11 lipca (czwartek) g. 19.00 – KONCERT MUZYKI SAKRALNEJ – kościół parafialny p.w. św Iwona i MB Uzdrowienia Chorych w Iwoniczu-Zdroju, (po mszy św.),

13 lipca (sobota) g. 19.00 – KONCERT ARII I PIEŚNI – sala koncertowa (kino), Plac Dietla 2 w Iwoniczu-Zdroju,

14 lipca (niedziela) g. 11.00 – KONCERT PROMENADOWY – scena na Placu Dietla, (w razie niepogody sala koncertowa kina „Wczasowicz”)

17 lipca (środa) g. 19.00 – KONCERT FINAŁOWY „Moniuszkowska biesiada” – uroczyste zakończenie Kursu – sala koncertowa (kino), Plac Dietla 2 w Iwoniczu-Zdroju.

Na wszystkie koncerty WSTĘP WOLNY, ponieważ Gmina Iwonicz-Zdrój jest współorganizatorem Kursu i współfinansuje jego organizację. Doświadczenia lat ubiegłych pokazują, że warto przychodzić na koncerty nieco wcześniej, bo dla spóźnionych mogą zostać tylko miejsca stojące.

Godziny koncertów mogą ulec zmianie, jeśli zajdą okoliczności niezależne od organizatora Kursu.

Serdecznie zapraszamy mieszkańców naszej Gminy, bo to przede wszystkim dla Waszej rozrywki ten Kurs i koncerty są organizowane.

Więcej szczegółów na temat Kursu i zasad uczestniczenia w nim można znaleźć na stronie internetowej www.kurswokalny.pl

Marek Bliżycki

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.