Koncert arii i pieśni

W sobotni wieczór 13 lipca sala koncertowa iwonickiego Domu Zdrojowego ponownie wypełniła się operowym śpiewem. Koncert arii i pieśni był kolejnym z cyklu koncertów w wykonaniu młodych pieśniarzy uczestniczących w IV Kursie Wokalistyki Operowej w Iwoniczu-Zdroju. Kurs ten, organizowany przez Polskie Stowarzyszenie Pedagogów Śpiewu z Wrocławia pod kierownictwem muzycznym profesora Feliksa Widery, odbywa się w naszym mieście po raz czwarty.

W ten muzyczny wieczór ze sceny zabrzmiały piękne i mocne głosy wykonujące arie i pieśni G.Pucciniego, W.A.Mozarta, F.Schuberta, A.Dvoraka, S.Prokofieva i innych światowej sławy kompozytorów. [PROGRAM KONCERTU] Publiczność, która prawie w komplecie wypełniła salę koncertową, mocnymi i długimi brawami nagradzała wszystkie wykonania dziękując za przeżycia artystyczne i zachęcając młodych artystów do dalszego szlifowania swojego talentu. Jeśli w nielicznych wykonaniach wyczuwało się niepewność i tremę, to trzeba mieć świadomość, że ci młodzi uczniowie lub absolwenci szkół i uczelni muzycznych z całej Polski i z Ukrainy przyjechali do Iwonicza-Zdroju po naukę pod okiem doświadczonych i uznanych w świecie muzycznym pedagogów. Piszący te słowa jest pewien, że koncert finałowy w środę 17 lipca o godzinie 19.00 będzie prawdziwym popisem każdego z blisko 40 uczestników Kursu.

Po ostatnim występie prof. Widera wraz z pianistką Panią Dorotą Kuczyńską dziękowali publiczności za przybycie i życzliwe wsparcie oraz gorąco zapraszali mieszkańców, kuracjuszy i wczasowiczów na następne koncerty.

Kolejny koncert, tym razem Koncert promenadowy, odbędzie się 14 lipca w niedzielę o godzinie 11.00 na otwartej scenie na Placu Dietla. W przypadku opadów deszczu koncert zostanie przeniesiony do sali koncertowej iwonickiego Domu Zdrojowego.

Serdecznie zapraszamy.

Tekst i zdjęcia Marek Bliżycki

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.