Koncert Muzyki Polskiej (film z koncertu)

W dniu 13 lipca uczestnicy Kursu Wokalistyki Operowej zaprezentowali się mieszkańcom i gościom Gminy Iwonicz-Zdrój w pięknej, muzycznej odsłonie. W wypełnionej do ostatniego miejsca sali koncertowej iwonickiego kina, melomani wysłuchali koncertu muzyki polskiej w wykonaniu 27 uczestników kursu. Utwory S. Moniuszki, S. Niewiadomskiego, M. Karłowicza i innych polskich kompozytorów jeszcze długo po zakończeniu koncertu pobrzmiewały w pamięci słuchaczy. Mimo, że dla niektórych młodych śpiewaków był to pierwszy w życiu występ przed licznie zgromadzoną publicznością, jak anonsował prowadzący koncert prof. Feliks Widera, kierownik artystyczny kursu, nikogo nie zjadła trema i pieśni były długo oklaskiwane przez zachwyconych widzów.

Młodym wykonawcom z uwagą przysłuchiwali się ich profesorowie, którzy w ramach kolejnych zajęć kursu będą pracować nad jeszcze lepszym brzmieniem głosu swoich podopiecznych. Jak pokazuje doświadczenie z poprzednich edycji kursu, uczniowie i studenci w pełni „rozwijają skrzydła” podczas koncertu finałowego, co nastąpi 19 lipca. Koncertowi z uwagą przysłuchiwał się tenor Marek Wiatr, który wiele lat temu był prekursorem kursów wokalnych w Iwoniczu-Zdroju, ściągających na koncerty rzesze melomanów, a obecnie pomagał prof. Feliksowi Widerze w organizacji kursu.

Widzowie opuszczający salę koncertową komentowali, że taki kurs z licznymi koncertami o różnorodnej tematyce, to bardzo dobry pomysł, służący nie tylko rozrywce i ciekawemu spędzeniu wolnego czasu, ale również kształtowaniu gustów muzycznych słuchaczy. Słyszeliśmy zapewnienia, że raz „zaszczepieni” będą uczestniczyć w kolejnych koncertach.

Poniżej galeria zdjęć wykonawców z koncertu muzyki polskiej.

Jako fotografujący przepraszam wykonawców za utrwalone niezamierzone grymasy na twarzach, ale zależało mi na uchwyceniu pewnej ekspresji.

Tekst, zdjęcia i film  Marek Bliżycki

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.