Koncert solistów Opery Śląskiej, tenora Marka Wiatra i artysty Piwnicy pod Baranami

Koncert charytatywny z udziałem znamienitych artystów przeszedł już do historii. Naszym, subiektywnym zdaniem był ważnym i ciekawym wydarzeniem artystycznym i społecznym w Iwoniczu-Zdroju. Soliści zaśpiewali piękne utwory operetkowe, prezentując pełnię swego talentu, a Andrzej Talkowski z Piwnicy pod Baranami wzbudził entuzjazm swoim specyficznym poczuciem humoru. Był to wieczór pełen ciepła i dobrej zabawy dla widzów, którzy zapełnili wszystkie miejsca w gościnnej sali iwonickiego kina. Ważnym momentem dla naszego Stowarzyszenia była aukcja podarowanych obrazów, którą poprowadził Marek Wiatr.

Ceny wywoławcze nie były wysokie, aby zachęcić uczestników koncertu do aktywnej licytacji. Jedne obrazy wzbudziły większe a inne mniejsze zainteresowanie licytujących ale jak wiadomo de gustibus non est disputandum. Najważniejsze, że wszystkie obrazy znalazły nabywców i będą sławić swoich twórców, ciesząc oczy oglądających.

Widzowie podziękowali artystom „stojącymi oklaskami”, a prezesi Stowarzyszenia wręczyli im pamiątkowe dyplomy i czerwone róże.

Zarząd Iwonickiego Stowarzyszenia „Ocalić od zapomnienia” chce tym artykułem wyrazić swoje serdeczne podziękowanie tenorowi i artyście-malarzowi, Panu Markowi Wiatrowi, który był inspiratorem i dobrym duchem całego przedsięwzięcia.

Dziękujemy artystom Opery Śląskiej, solistkom dr Sabinie Olbrich-Szafraniec i Leokadii Duży oraz pianistce Halinie Mansarlińskiej, dziękujemy solistom prof. Feliksowi Widerze i Włodzimierzowi Skalskiemu. Podziękowanie kierujemy do Andrzeja Talkowskiego, artysty z Krakowskiej Piwnicy pod Baranami.

Nisko się kłaniamy i dziękujemy artystom-malarzom, którzy ofiarowali na aukcję swoje prace. Podziękowania kierujemy do Aleksandry Ciepielowskiej-Tabisz, Moniki Gembalik, Renaty Gorączko, Teresy Komornickiej, Anny Muni, Małgorzaty Patronik, Anny Pilszak, Elżbiety Wesołkin, Marka Wiatra i Tomasza Wiatra.

Dziękujemy Wam Drodzy Widzowie, którzy wykupiliście cegiełki wstępu i w ten sposób wsparliście działalność Stowarzyszenia, a przez swój udział w spektaklu stworzyliście sympatyczną atmosferę, która dała satysfakcję występującym charytatywnie artystom.

Dziękujemy bezimiennym oraz znanym z imienia i nazwiska nabywcom obrazów, którzy w ten sposób wspomogli Stowarzyszenie, ale również wzbogacili się o niewymierną wartość artystyczną.

Dziękujemy sponsorom koncertu, wśród których znaleźli się:

PGNiG S.A. – Oddział w Sanoku                            http://sanok.pgnig.pl/

Hotel ELITA w Iwoniczu-Zdroju                             http://www.hotelelita.pl/

Sanatorium SANVIT w Iwoniczu-Zdroju                http://sanvit.pl/

Uzdrowisko Iwonicz S.A. w Iwoniczu-Zdroju        http://www.uzdrowisko-iwonicz.com.pl/

Restauracja „Zdrojowa” w Iwoniczu-Zdroju           http://www.restauracja-zdrojowa.pl/

Gminny Ośrodek Kultury w Iwoniczu-Zdroju        http://www.iwonicz-zdroj.pl/kultura/gok/

 

Rozliczenie koncertu przedstawimy nieco później, po rozliczeniu się z urzędami skarbowymi i ZAiKS-em.

Zachęcam czytających artykuły do zamieszczania swoich komentarzy. Może ktoś z Państwa był na koncercie i zechce się podzielić swoimi odczuciami, bo nasze wrażenia mogą nie być wiarygodne.

Tekst i zdjęcia Marek Bliżycki

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.