Konkurs dla młodzieży szkolnej „Aby umarli mogli żyć”

Iwonickie Stowarzyszenie „Ocalić od zapomnienia”, w ramach Konkursu Muzeum Historii Polski „Patriotyzm Jutra”, ogłasza konkurs dla uczniów iwonickich gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, pod nazwą „Aby umarli mogli żyć”. Zadanie konkursowe polega na napisaniu noty biograficznej jednej z wielu osób zasłużonych pochowanych na starym cmentarzu w Iwoniczu. Komisja konkursowa złożona z osób dobrze znających historię Polski i historię Iwonicza apeluje, aby prace konkursowe nie powstawały metodą „kopiuj-wklej” z internetu, tylko były wytworem rzetelnej analizy posiadanych informacji, przy czym internet należy traktować jako źródło wiedzy na równi z książkami, czasopismami, starymi kronikami czy zapisami w księgach parafialnych.Wysoko punktowane będą prace, które powstaną na podstawie rozmów ze starszymi członkami rodzin, w oparciu o posiadane pamiątkowe dokumenty, legitymacje odznaczeń, dyplomy, wycinki z gazet dokumentujące ich osiągnięcia, które odkryją fakty dotychczas mało znane szerszemu ogółowi mieszkańców Iwonicza.

Zarząd Stowarzyszenia załącza listę osób „znaczących” pochowanych na iwonickim starym cmentarzu, ale sądzimy, że pojawią się prace, które ujawnią nowych, dotychczas cichych bohaterów, którzy zasłużyli na naszą pamięć, a do tej pory pozostawali w mgle zapomnienia.

Zaznaczamy, że każda nota biograficzna będzie musiała mieć podane źródło pozyskanych informacji.

Poniżej dołączamy do ściągnięcia w formacie pdf: Regulamin konkursu, listę „znaczących” zmarłych i podpowiedź, jak powinno się pisać noty biograficzne.

Konkurs trwa od 19 maja do 19 czerwca 2017 r. Wyniki zostaną ogłoszone na tej stronie, a uroczystość wręczenia dyplomów i nagród odbędzie się w październiku podczas koncertu podsumowującego cały projekt.

Wszystkie istotne dane dotyczące konkursu znajdują się w Regulaminie i zostaną przekazane podczas spotkań członków Zarządu Stowarzyszenia z zainteresowanymi uczniami.

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie. Najlepsze prace zostaną nagrodzone.

Do dyspozycji osób zainteresowanych konkursem jest mail Stowarzyszenia: ocaliwonicz@op.pl

Informację zredagował: Marek Bliżycki

Regulamin Konkursu dla uczniów

Groby znaczące dla cmentarza w Iwoniczu-lista alfabetyczna

Nota biograficzna – wskazówki do konkursu

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.