Kurs Wokalistyki Operowej od 3 do 13 lipca – plakaty

Dobre kontakty nawiązane z tenorem Opery Śląskiej w Bytomiu, prof. Feliksem Widerą po koncercie charytatywnym, który odbył się 1 lipca 2015 r. na rzecz naszego Stowarzyszenia, zaowocowały przeniesieniem do Iwonicza-Zdroju Kursu Wokalistyki Operowej organizowanego przez Profesora od 14 lat w Krynicy-Zdroju. Ubiegłoroczne zajęcia Kursu dla 43 uczestników z kilku krajów i 6 koncertów przy pełnych salach zostały ocenione jako sukces organizacyjny i kulturalny. Skróty filmowe z tych koncertów i cały wspaniały koncert finałowy można obejrzeć na YouTube po wpisaniu: Kurs Wokalistyki Operowej lub odszukując artykuły z linkami z lipca 2016 roku na stronie Stowarzyszenia.

Stowarzyszenie, pojmując szeroko ideę ocalania od zapomnienia, podjęło się współorganizowania Kursu widząc w nim szansę promowania Iwonicza-Zdroju w całym kraju.

Tegoroczna edycja Kursu odbędzie się w dniach od 3 do 13 lipca. Zajęcia warsztatowe będą prowadzone w Pałacu Załuskich oraz w sali Domu Ludowego w Iwoniczu, a koncerty odbędą się w Iwoniczu-Zdroju. Dni koncertowe to:

3 lipca (poniedziałek) g. 19.00 – KONCERT INAUGURACYJNY – sala koncertowa (kino), Plac Dietla 2 w Iwoniczu-Zdroju,

5 lipca (środa) g. 19.00 – KONCERT MUZYKI POLSKIEJ – sala koncertowa,

6 lipca (czwartek) g. 19.30 – KONCERT SAKRALNY – kościół parafialny p.w. św Iwona i MB Uzdrowienia Chorych w Iwoniczu-Zdroju,

8 lipca (sobota) g. 11.00 – KONCERT PROMENADOWY – scena na Placu Dietla (w przypadku złej pogody koncert odbędzie się w sali koncertowej),

9 lipca (niedziela) g. 19.00 – KONCERT ARII I PIEŚNI – sala koncertowa,

12 lipca (środa) g. 19.00 – KONCERT FINAŁOWY INSCENIZOWANY – sala koncertowa.

Na wszystkie koncerty wstęp wolny, ponieważ Gmina Iwonicz-Zdrój jest współorganizatorem Kursu i współfinansuje jego organizację. Doświadczenia roku ubiegłego pokazują, że warto przychodzić na koncerty nieco wcześniej, bo dla spóźnionych mogą zostać tylko miejsca stojące.

Godziny koncertów mogą ulec zmianie jeśli zajdą okoliczności niezależne od organizatora Kursu.

Serdecznie zapraszamy mieszkańców naszej Gminy, bo to przede wszystkim dla Waszej rozrywki ten Kurs i koncerty są organizowane.

Więcej szczegółów na temat Kursu, kadry pedagogicznej i zasad uczestniczenia w nim można znaleźć na stronie internetowej www.kurswokalny.pl

Plakat koncertu inauguracyjnego,  plakat pozostałych koncertów

Marek Bliżycki

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.