Kwesta na cmentarzach i efekt finansowy. Dziękujemy.

W Dniu Wszystkich Świętych przy bramach iwonickich cmentarzy już po raz piąty stanęli z puszkami członkowie Stowarzyszenia i bardzo liczne grono młodych wolontariuszy z iwonickich szkół podstawowych i gimnazjów, aby zebrać środki na statutową działalność i w ten sposób przyczynić się do renowacji kolejnych pomników i miejsc pamięci narodowej.

Po raz pierwszy od pięciu lat aura nie była szczególnie sprzyjająca, a i dzień świąteczny wypadający w środku tygodnia spowodował, że odwiedzających cmentarze było nieco mniej niż zwykle. Dopisała za to młodzież, która bardzo licznie, w liczbie 72 uczniów, stawiła się na wolontariacki dyżur przy bramach cmentarnych. Nieskromnie sądzimy, że to widoczne efekty działań Stowarzyszenia (oprócz bonusów w szkole) powodują chęć młodzieży do współpracy z nami oraz akceptację rodziców dla tej współpracy. Za tę pomoc, uczniom szkół podstawowych i gimnazjów oraz rodzicom, BARDZO DZIĘKUJEMY.

Również w tym roku kwestujący członkowie Stowarzyszenia usłyszeli wiele ciepłych słów na temat naszej aktywności oraz liczne zachęty, aby nam „nie przeszło” i aby co roku pojawiały się kolejne odrestaurowane pomniki, kapliczki i inne miejsca upamiętnienia. Obiecujemy, że będziemy działać dla naszej Iwonickiej Ojczyzny, a zobowiązaniem do tego są również wyniki tegorocznej kwesty.

Mieliśmy świadomość, że nie osiągniemy kwoty z ubiegłorocznej dwudniowej zbiórki, która wyniosła 6.742 zł i 13 €, ale tegoroczny wynik z jednego dnia, choć niższy, bardzo pozytywnie nas zaskoczył.

Komisja pod przewodnictwem wiceprezesa Stowarzyszenia, Pana Kazimierza Deręga, po przeliczeniu zawartości puszek informuje, że podczas kwesty przeprowadzonej w Dniu Wszystkich Świętych, 1 listopada 2017 r., zarejestrowanej na portalu zbiórek MAiC pod numerem 2017/4492/OR, mieszkańcy Gminy i odwiedzający cmentarze goście z całej Polski, wykazując się szczodrością, wrzucili do puszek łącznie 6.150,03 zł, 30 $, 2 €, 20 koron norweskich i 5 węgierskich forintów. Przeliczając obce waluty po aktualnych kursach daje to łączną kwotę około 6.275 złotych.

Mówimy szczerze, że rano, przy padającym deszczu, trudno było liczyć na taki efekt. Dlatego wszystkim darczyńcom BARDZO GORĄCO DZIĘKUJEMY za datki i za zaufanie, którym Państwo nas obdarzyliście.

Zapraszamy na spotkania Stowarzyszenia w każdy drugi czwartek miesiąca o godzinie 17.00 do remizy OSP w Iwoniczu-Zdroju. Liczymy, że nowi członkowie zechcą zasilić nasze szeregi. Możliwości działania dla nikogo nie zabraknie.

Załączonych kilka zdjęć jest refleksją po Święcie Zmarłych, migawkowo pokazują przebieg kwesty i niektóre groby objęte opieką Stowarzyszenia.

Z wyrazami szacunku i podziękowaniami
Zarząd Stowarzyszenia

Tekst i zdjęcia Marek Bliżycki

Uwaga: Jeśli osoby ujęte na zdjęciach nie wyrażają zgody na ich publikację, proszę napisać na adres Stowarzyszenia, a zdjęcia natychmiast zostaną usunięte.

2 komentarze do wpisu „Kwesta na cmentarzach i efekt finansowy. Dziękujemy.”

 1. Brawo! Cieszy człowieka fakt, że są jeszcze ludzie, którym zależy na odnowie grobów naszych wybitnych rodaków. Gratuluję i pozdrawiam.

  Odpowiedz
  • W imieniu członków Stowarzyszenia dziękuję za słowa uznania. Stowarzyszenie powołaliśmy uznając, że nie tylko Powązki w Warszawie są ważne, ale na naszych cmentarzach też spoczywają ludzie, którym potomni wiele zawdzięczają i należy zachować pamięć o nich, zwłaszcza w młodym pokoleniu.
   Dopóki sił i chęci wystarczy będziemy działać.
   Dziękuję i pozdrawiam.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.