Kwesta na cmentarzach i efekt finansowy. Dziękujemy.

W słoneczny i wręcz upalny, jak na 1 listopada, Dzień Wszystkich Świętych, przy bramach iwonickich cmentarzy już po raz szósty stanęli z puszkami członkowie Stowarzyszenia i liczne grono młodych wolontariuszy z iwonickich szkół podstawowych i ostatnich klas gimnazjów, aby zebrać środki na statutową działalność i w ten sposób przyczynić się do renowacji kolejnych pomników i miejsc pamięci narodowej.

Piękna pogoda spowodowała, że od rana do wieczora przez bramy obu iwonickich cmentarzy przechodziły tłumy ludzi. Wielu odwiedzających rozmawiało z kwestującymi pytając o cel zbiórki albo doradzając, które pomniki poddać renowacji. Małe dzieci z przyjemnością lub obawą wrzucały pieniądze do puszek otrzymując w zamian uśmiech, ciepłe słowo i naklejkę z podziękowaniem. Darczyńcy wykazujący się dużą szczodrością otrzymywali dodatkowo nasze ubiegłoroczne wydawnictwo „Ocaleni od zapomnienia” o starym cmentarzu w Iwoniczu. Z wielkim szacunkiem i wdzięcznością chcemy podkreślić, że do puszek kwestujących trafiały nawet banknoty pięćdziesięcio- i stuzłotowe. Za każdą kwotę serdecznie dziękujemy. Dopisała młodzież, która licznie stawiła się na wolontariacki dyżur przy bramach cmentarnych. Za tę pomoc uczniom szkół podstawowych i gimnazjów oraz rodzicom, BARDZO DZIĘKUJEMY.

Również w tym roku kwestujący członkowie Stowarzyszenia usłyszeli wiele ciepłych słów na temat naszej aktywności oraz zachęty, aby nam „nie przeszło” i aby co roku pojawiały się kolejne odrestaurowane pomniki, kapliczki i inne miejsca upamiętnienia. Obiecujemy, że będziemy działać dla naszej Iwonickiej Ojczyzny, a zobowiązaniem do tego są również wyniki tegorocznej kwesty.

Po raz pierwszy wynik tej jednodniowej zbiórki przekroczył kwotę 7.000 zł.

Komisja pod przewodnictwem Prezesa Stowarzyszenia, Pana Rajmunda Boczara, po przeliczeniu zawartości puszek informuje, że podczas kwesty przeprowadzonej w Dniu Wszystkich Świętych, 1 listopada 2018 r., zarejestrowanej na portalu zbiórek MSWiA pod numerem 2018/4179/OR, mieszkańcy Gminy i odwiedzający cmentarze goście z całej Polski, wykazując się szczodrością, wrzucili do puszek łącznie 7.104,86 zł, 2 €, 1 kunę chorwacką, 5 pensów brytyjskich, 50 kopiejek ukraińskich i 1 (nieco zniszczony) funt egipski.

Wszystkim darczyńcom BARDZO GORĄCO DZIĘKUJEMY za datki i za zaufanie, którym Państwo nas obdarzyliście.

Zapraszamy na spotkania Stowarzyszenia w każdy drugi czwartek miesiąca o godzinie 17.00 do remizy OSP w Iwoniczu-Zdroju. Liczymy, że nowi członkowie zechcą zasilić szeregi Stowarzyszenia. Możliwości działania dla nikogo nie zabraknie.
Kilka załączonych zdjęć jest refleksją po Dniu Wszystkich Świętych i przeprowadzonej kweście.

Zarząd Stowarzyszenia przekazuje wyrazy szacunku i podziękowania.

Tekst i zdjęcia Marek Bliżycki

Uwaga: Jeśli osoby ujęte na zdjęciach nie wyrażają zgody na ich publikację, proszę napisać na adres Stowarzyszenia, a zdjęcia natychmiast zostaną usunięte.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.