Mili goście na cmentarzu cholerycznym

W dniu 29 września prezesi Stowarzyszenia mieli przyjemność gościć na cmentarzu cholerycznym Panią Julitę Jakubowską, dyrektora krośnieńskiego oddziału Banku Zachodniego WBK oraz dwie Panie redaktor, Panią Wiolettę Zimmermann-Szubrę z Nowego Podkarpacia i Panią Renatę Machnik z Radia Rzeszów. Tematem spotkania był sukces Stowarzyszenia w postaci kolejnego grantu otrzymanego w konkursie BZ WBK „Tu mieszkam, tu zmieniam”. 

Pani dyrektor skomplementowała wszystkich aktywnych członków Stowarzyszenia za bardzo duży wkład pracy przy pomniku w Lesie Grabińskim i trwałe efekty służące odwiedzającym to miejsce uświęcone krwią Polaków oraz pogratulowała napisania dobrego projektu, który przyniósł Stowarzyszeniu kolejną wygraną w drugiej edycji konkursu.

Panie redaktor interesowały szczegóły nowego projektu związanego z przywróceniem współczesnym mieszkańcom Iwonicza pamięci o ich przodkach pochowanych we wspólnej mogile na cmentarzu cholerycznym. Padający deszcz nie sprzyjał długim odwiedzinom na cmentarzu ale efektem tych rozmów i wywiadów była audycja w Radiu Rzeszów oraz artykuły na internetowej stronie Radia (http://www.radio.rzeszow.pl/informacje/40922/uporzadkuja-cmentarz-choleryczny-w-iwoniczu) i w numerze 40 Nowego Podkarpacia wydanym z datą 7 października 2015 r. Wszystkich zainteresowanych informujemy, że na stronie: http://www.podkarpacie.media.pl/index.php/e-wydanie można nabyć elektroniczną wersję tego numeru, zawierającego wspomniany artykuł pod tytułem „Odnowią cmentarz”.

Prezes Rajmund Boczar zadeklarował, że jeszcze w tym roku rozpoczną się pierwsze prace przy zagospodarowaniu cmentarza, a na wiosnę projekt zostanie zakończony. Wszystkie Panie obiecały śledzić aktywnie postęp prac.

M.B.

 

 

 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.