Oj będzie się działo czyli koncert solistów Opery Śląskiej

1 lipca o godzinie 18.00 iwonickie kino „Wczasowicz” zacznie rozbrzmiewać wspaniałymi głosami Solistów Opery Śląskiej, którym towarzyszyć będzie artysta z Krakowskiej Piwnicy pod Baranami. Wszystko to za sprawą znanego tenora Marka Wiatra, który zaprosił do Iwonicza-Zdroju swoich przyjaciół, aby zaśpiewali w koncercie charytatywnym na rzecz Iwonickiego Stowarzyszenia „Ocalić od zapomnienia”.

Patronat honorowy nad imprezą objął Burmistrz Gminy Iwonicz-Zdrój, Pan Witold Kocaj.

 Dodatkową atrakcją podczas koncertu będzie aukcja prac malarskich artystów, nagradzanych podczas licznych wystaw, którzy podarowali na szlachetny cel swoje obrazy. W chwili obecnej zostało zadeklarowanych 10 obrazów w tym prace Marka Wiatra i jego syna Tomasza.

W Gali Operetkowej „Usta milczą dusza śpiewa” wystąpią:

Sabina Olbrich – sopran 

Leokadia Duży – sopran 

Marek Wiatr – tenor

Feliks Widera – tenor

Włodzimierz Skalski – baryton 

Andrzej Talkowski – Krakowska Piwnica pod Baranami

Halina Mansarlińska – fortepian

Swoje obrazy na aukcję podarowali:

  • Aleksandra Ciepielowska-Tabisz
  • Anna Munia
  • Teresa Komornicka
  • Renata Gorączko
  • Monika Gembalik
  • Małgorzata Patronik
  • Elżbieta Wesołkin
  • Anna Pilszak
  • Marek Wiatr
  • Tomasz Wiatr

„Cegiełki” wspierające statutową działalność Stowarzyszenia w cenie: I miejsca – 40 zł, II miejsca – 30 zł, III miejsca – 20 zł, będą do nabycia w kinie „Wczasowicz” przed rozpoczęciem spektaklu ale można je również nabyć wcześniej w kasie kina lub u prezesów Stowarzyszenia – Rajmunda Boczara i Marka Bliżyckiego.

Cały dochód z koncertu zostanie przeznaczony na opracowanie i wdrożenie projektu rewitalizacji cmentarza cholerycznego w Iwoniczu, ofiar zarazy z 1831 roku. Innym efektem, uzależnionym od wielkości pozyskanych środków, może być odrestaurowanie pomnika nagrobnego aktora scen polskich z okresu przedwojennego Stanisława Dębicza.

Warto nadmienić, że finansowe wsparcie organizacji Gali zaoferował Sanocki Oddział PGNiG S.A., a pomoc organizacyjną zapewnia jak zawsze Gminny Ośrodek Kultury oraz Sanatorium „Sanvit” i hotel ELITA (www.hotelelita.pl).

KOMUNIKAT SPECJALNY z dnia 30 czerwca, godz. 18.20.
Przepraszamy wszystkich zawiedzionych ale „cegiełki” na koncert rozeszły się jak przysłowiowe „ciepłe bułeczki” i w tej chwili pozostało 6 „cegiełek” w pierwszych rzędach. Osoby nie mające wykupionej „cegiełki”, które przyjdą do kina przed koncertem mogą mieć szansę na ewentualną „dostawkę”. 

M.B.

 

 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.