Porządkowanie grobów i miejsc pamięci

W dniach poprzedzających Dzień Wszystkich Świętych członkowie Stowarzyszenia przy wydatnej pomocy członków Ochotniczej Straży Pożarnej z Iwonicza-Zdroju wykonali szereg prac porządkowych na grobach i w miejscach pamięci.

Uporządkowane zostało otoczenie pomnika w Lesie Grabińskim. Ponadto członkowie Stowarzyszenia, zainspirowani uwagami turystów i kuracjuszy dopytujących o historię tego miejsca, wykonali i osadzili estetyczną tablicę zawierającą syntetyczną informację o okolicznościach mordu dokonanego przez hitlerowskiego okupanta.
Uporządkowany został grób radzieckiego, nieznanego żołnierza na Górze Winiarskiej. Doprowadzono do estetycznego wyglądu krzyż oraz tablicę nagrobną. Dojście do grobu jest opisane strzałkami.
Świąteczny wygląd uzyskały także groby pozostające pod naszą opieką, na których zapłonęły znicze z logo Stowarzyszenia oraz pojawiły się piękne chryzantemy.
Członkowie i sympatycy Stowarzyszenia, wspierani przez członków OSP Iwonicz-Zdrój, osadzili na iwonickich cmentarzach dwie gabloty zakupione w ramach projektu Akademia Aktywnych Obywateli – Podkarpackie Inicjatywy Lokalne, które zostały wypełnione zdjęciami obrazującymi zakres prac wykonanych w ciągu 1,5-roku działalności przez Stowarzyszenie. Zawartość gablot wzbudziła duże zainteresowanie osób odwiedzających nasze cmentarze.
Załączone zdjęcia pokazują zakres wykonanych prac.
M.B.

1.Pomnik w Lesie Grabińskim- 1

2.Pomnik w Lesie Grabińskim- 2

3.Pomnik w Lesie Grabińskim- 3

4.Pomnik w Lesie Grabińskim- 4

5.Grób radzieckiego żołnierza

6.Prace przy osadzaniu gablot- 1

7.Prace przy osadzaniu gablot- 2

8.Prace przy osadzaniu gablot- 3

9.Wypełniona gablota

10.Grób ks. Poprawskiego

11.Grób powstańca Wiśniewskiego

12.Grób aktora Dębicza

13.Grób Krasiów

14.Grób kupca Kielarowskiego

 

 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.