REZYGNACJA Z KWESTY

Zarząd Iwonickiego Stowarzyszenia „Ocalić od zapomnienia” informuje, że w tym roku, w dniu 1 listopada, KWESTA PUBLICZNA się nie odbędzie.
Poważna sytuacja epidemiologiczna spowodowała, że z szacunku dla zdrowia i życia osób odwiedzających cmentarze oraz kwestujących członków Stowarzyszenia postanowiliśmy nie organizować corocznej kwesty, która stała się już pewną tradycją na naszych cmentarzach.
Informujemy, że osoby, które chcą wesprzeć Stowarzyszenie, abyśmy nie przerywali naszych działań związanych z renowacją nagrobków i innych miejsc pamięci, mogą wpłacić darowiznę na zmienione konto Iwonickiego Stowarzyszenia,  numer konta:
49 1090 2590 0000 0001 4453 0570
Przypominamy, że Stowarzyszenie realizuje działania statutowe wyłącznie w oparciu o  datki i darowizny obywateli, składki członkowskie oraz o środki pozyskane z wygranych konkursów.
Informujemy, że w roku 2020 zakończyliśmy renowację ponad 100-letniego pomnika na grobie 14-letniej Władysławy Kielar, zainicjowaliśmy i doprowadziliśmy do realizacji renowację kapliczki zdrojowej z figurą Matki Boskiej Przedziwnej na Placu Karola i Józefa, pozyskując z różnych źródeł środki na przeprowadzenie prac oraz odnowiliśmy zaniedbany grób hrabiego Waldemara Tyszkiewicza-Łohojskiego. Z inicjatywy Stowarzyszenia Gmina zainstalowała ekologiczne oświetlenie Grobu Nieznanego Żołnierza. Zredagowaliśmy i wydaliśmy drugie wydanie Informatora o starym cmentarzu w Iwoniczu. Zaktualizowany został interaktywny plan starego cmentarza.
Stowarzyszenie było również organizatorem obchodów 76 rocznicy zbrodni w Lesie Grabińskim przy Grobie Nieznanego Żołnierza.
W planach prac na kolejny rok jest renowacja pomnika na grobie iwonickiego rzemieślnika, murarza Jakóba Kinela (1819-1903), renowacja dwóch zniszczonych piaskowcowych nagrobków przy głównej alejce cmentarnej oraz współdziałanie przy renowacji kapliczki z figurą Matki Boskiej w Lubatówce.
Planujemy napisanie projektu na konkurs i w przypadku pozyskania środków, renowację kolejnych pomników.
Prosimy o szczodre wsparcie naszych działań.

Wszystkim ofiarodawcom DZIĘKUJEMY.
Życzymy wszystkim dużo zdrowia.
                                                                                                                                                                                                                                                                                                         Zarząd Stowarzyszenia         

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.