Uczniowie Zespołu Szkół przy OSiW OHP znów pomocni

7 czerwca grupa uczniów z Zespołu Szkół przy OSiW OHP wraz z nauczycielem, pod przewodnictwem Prezesa Rajmunda Boczara i wiceprezesa Kazimierza Deręga, wykonała w Lesie Grabińskim bardzo potrzebne prace porządkowe i renowacyjne. Oczyszczona została z liści i gałęzi ścieżka zejściowa do pomnika zamordowanych patriotów i całe otoczenie pomnika. Poręcze zejściowe, ogrodzenie miejsca zbrodni i altana zostały pomalowane farbą konserwującą. Wymieniona została flaga narodowa na maszcie przy pomniku. Usunięto śmieci i wypalone znicze. W podziękowaniu za dobrze wykonaną pracę uczniowie zostali poczęstowani kiełbasą upieczoną przy ognisku.

Zarząd Stowarzyszenia dziękuje bardzo uczniom i dyrekcji Szkoły za pomoc i wykonaną pracę.

Zarząd dziękuje Zakładowi Gospodarki Komunalnej w Iwoniczu-Zdroju za wypożyczenie dmuchawy, która znacznie ułatwiła sprzątanie suchych liści oraz wykoszenie trawy umożliwiające dojście do bramy.

Zarząd potępia praktyki chuligańskie w miejscu zbrodni polegające na jeździe motorami i quadami po tym miejscu kaźni oraz wybicie szyby w gablocie informacyjnej umieszczonej w altanie. Szczegóły ze zdjęciami pojawią się w kolejnym artykule.

Tekst i zdjęcia Marek Bliżycki

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.