Zakończenie prac renowacyjnych pomników nagrobnych ks. Karola Poprawskiego i powstańca styczniowego Jana Wiśniewskiego na starym cmentarzu w Iwoniczu

W dniu 1 października 2014 roku zakończona została renowacja XIX wiecznego pomnika nagrobnego księdza Karola Poprawskiego, proboszcza parafii Iwonicz w latach 1848-1878. Po trwających 3 miesiące specjalistycznych pracach renowacyjnych pomnik odzyskał wygląd jaki posiadał ponad 130 lat temu i jest jednym z ciekawszych pomników na starym cmentarzu.

Zakończone zostały, trwające równocześnie, prace renowacyjne przy kamieniu nagrobnym powstańca styczniowego Jana Wiśniewskiego, który znajduje się przy głównej alejce cmentarza. Zapadnięty przez lata nagrobek z nieczytelnym napisem odzyskał wygląd godny jego wartości historycznej.

Iwonickie Stowarzyszenie „Ocalić od zapomnienia” dziękuje wszystkim darczyńcom i sponsorom, dzięki którym można było przeprowadzić profesjonalne prace renowacyjne. Wartość wykonanych prac zamknęła się kwotą 13.000 zł.

Stowarzyszenie już dzisiaj informuje, że zamierza przeprowadzić kwestę w Dniu Wszystkich Świętych przy obu cmentarzach w Iwoniczu, z której cały dochód zostanie przeznaczony na renowację kolejnych, wartościowych z punktu widzenia historycznego i artystycznego, nagrobków. Z pokorą i szacunkiem liczymy na wsparcie naszych działań.

Wszystkim osobom, które chciałyby wesprzeć działania Stowarzyszenia przypominamy numer konta bankowego, na które można dokonywać darowizn:

13 8642 1041 2006 4012 8395 0001

DSC 0415

DSC 0416

DSC 0417

DSC 0423

Grób Jana Wiśniewskiego - powstańca styczniowego

Pomnik na grobie ks. Karola Poprawskiego

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.