Zakończenie prac renowacyjnych w Lesie Grabińskim

Jak informowałem we wrześniowym komunikacie w Lesie Grabińskim trwały prace renowacyjne pomnika i rewaloryzacyjne na terenie otaczającym pomnik. Firma realizująca inwestycję wywiązała się ze swojego zadania i wszystkie najważniejsze prace zostały zakończone. Ostateczne uporządkowanie terenu nastąpi w okresie wiosennym.

Nie da się ukryć, że wyczyszczony cokół pomnika oraz mosiężna tablica zawierająca nazwiska zamordowanych partyzantów wraz z całkowicie wymienionym bezpośrednim otoczeniem cokołu robią pozytywne wrażenie. Jeszcze większe wrażenie sprawia zejście ze ścieżki do samego pomnika łączące się estetycznie z altaną, zawierające wkomponowane nowoczesne miejsca do siedzenia. Jak tylko na wiosnę zostanie uporządkowany teren po pracach ciężkiego sprzętu i uda się zrealizować dawno oczekiwany pomysł zbudowania kładki nad strumieniem, umożliwiający dojście suchą nogą do pomnika od strony Lubatówki i Rogów (bez możliwości przejazdu motorów i quadów), to miejsce zbrodni popełnionej 78 lat temu na 72 członkach ruchu oporu, będzie nie tylko obszarem zadumy nad ludzkim losem ale również dużą atrakcją turystyczną.

Zarząd Stowarzyszenia składa podziękowania Władzom Gminy za sfinansowanie całej inwestycji, a Firmie wykonawczej za terminową i solidną realizację.

Efekty końcowe prac można obejrzeć na zdjęciach.

Tekst i zdjęcia Marek Bliżycki

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.