Dofinansowanie od Fundacji PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza na realizację projektu

Dobrze jest mieć w środowisku osoby życzliwie wspierające działalność naszego Stowarzyszenia. W tym przypadku aktywny w iwonickim środowisku, radny Powiatu Krośnieńskiego Pan Grzegorz Nieradka, zasugerował Zarządowi, że istnieje możliwość pozyskania środków finansowych na działalność zgodną ze statutem Stowarzyszenia od Fundacji PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza, która wspiera projekty związane z ochroną dziedzictwa kulturalnego, w tym z ochroną zabytków.
Ponieważ Zarząd stara się wykorzystać każdą możliwość pozyskania środków na działalność statutową przystąpiliśmy do pisania wniosku na projekt obejmujący remont jednego pomnika i dwóch płyt nagrobnych, poszerzając go o poszukiwanie informacji historycznych o osobach upamiętnionych pomnikami (szerzej o projekcie w kolejnym artykule). Po wypełnieniu treści merytorycznej generatora wniosków ustaliliśmy harmonogram działań i w miarę realny kosztorys. Wniosek został złożony 28 listopada i po analizie formalnej oraz merytorycznej dokonanej przez Komisję Konkursową w dniu 11 grudnia został zaakceptowany. Umowę na realizację projektu z przekazaniem dofinansowania Fundacja podpisała 21 grudnia. Środki finansowe są już na koncie Stowarzyszenia. Dziękujemy.
Cieszymy się, że kolejne pomniki na starym cmentarzu zostaną odrestaurowane, a wiedza o spoczywających na cmentarzu osobach zostanie poszerzona.

Tekst: Marek Bliżycki

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.