Koncert Dobroczynny

Dnia 24 listopada 2013 roku w sali kina „Wczasowicz” odbył się koncert dobroczynny połączony z aukcją przedmiotów przekazanych Stowarzyszeniu przez darczyńców nie tylko z Iwonicza, ale również z Krakowa, Warszawy, Łańcuta i Krosna.

Celem całej imprezy było zebranie środków pieniężnych na renowację dwóch pomników z piaskowca znajdujących się na cmentarzu w Iwoniczu.
Mimo niesprzyjającej aury zainteresowanie koncertem było dość spore, w większości na sali przeważali kuracjusze przebywający na leczeniu w Iwoniczu- Zdroju. W koncercie udział wzięły dwa zespoły muzyczne: „Diamond Duo” Państwa Rajchlów oraz zespół złożony z młodzieży iwonickiej pod kierownictwem Michała Kielara, który powstał specjalnie na tą okazję. Zespoły wystąpiły charytatywnie. Nad przebiegiem koncertu, jak też całej aukcji czuwała niezawodna Pani Dorota Świstak.
Z przeprowadzonej aukcji rzeźb, obrazów, wyrobów ze szkła, rękodzieła artystycznego zebrano kwotę 1512 zł. Środki te w całości zostaną przeznaczone na renowację pomników, której koszt wyceniono na 13.000 zł.
Zarząd Iwonickiego Stowarzyszenia „Ocalić od zapomnienia” pragnie serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się sprawnego przebiegu całej imprezy.
Słowa podziękowania należą się przede wszystkim:
Gminnemu Ośrodkowi Kultury z Iwonicza-Zdroju, hucie szkła Krosno SA, firmie „Nowy Styl” z Krosna, firmie „Emilab” z Iwonicza, Towarzystwu Przyjaciół Dzieci z Krosna, Zespołowi Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich z Iwonicza-Zdroju, dzieciom z Przedszkola Gminnego z Iwonicza-Zdroju. Podziękowania należą się również Paniom z Iwonicza: Lidii Kandefer, Jadwidze Rygiel, Jadwidze Boczar, Teresie Kielar, Katarzynie Gonet, Krystynie Gazda, Zofii Jakubowicz, Danucie Kurdziel, Agnieszce Sienniak z Warszawy, Marii Kozioł z Krakowa, Monice Deręg z Iwonicza-Zdroju, Grażynie Sordyl z Łańcuta, Barbarze i Mariuszowi Biel z Drwinii, Panom Michałowi Penarowi, Bogdanowi Kielarowi, Edmundowi Szczepanikowi z Iwonicza-Zdroju, Hubertowi Boczarowi z Warszawy.
Zarząd Stowarzyszenia dziękuje również Pani Ewie Dobrowolskiej za wykonanie plakatów oraz zaproszeń na koncert.

Film z koncertu

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.