Koncert finałowy – Divertimento operowe w niemym kinie, zakończył XVI Kurs Wokalistyki Operowej (zdjęcia)

Z euforią ale i z żalem pożegnali widzowie uczestników XVI Kursu Wokalistyki Operowej w Iwoniczu-Zdroju. Z żalem pożegnał ich też piszący te słowa, ponieważ działalność w Towarzystwie Przyjaciół Dzieci uniemożliwiła mi uczestnictwo w dwóch ostatnich koncertach. Jak opowiadali słuchacze koncert arii i pieśni był piękny, ale niezapomniane wrażenie na widzach pozostawił koncert finałowy „Divertimento operowe w niemym kinie”. Podobnie jak w ubiegłym roku został on świetnie wyreżyserowany przez prof. Macieja Witkiewicza, doskonale zagrany przez czwórkę wspaniałych pianistów, a młodzi śpiewacy wznieśli się na wyżyny swoich umiejętności wokalnych i aktorskich. Animacje filmowe przygotowała Karolina Widera. Potrójne bisy na zakończenie koncertu były najlepszym dowodem na to, że cała inscenizacja trafiła w gusta dobrze już osłuchanej publiczności. Należy podkreślić, że sala koncertowa iwonickiego uzdrowiska dosłownie „pękała w szwach”, a chętnych było dużo więcej niż „dostawek” przygotowanych przez organizatorów.

Program koncertu (do pobrania) pokazuje utwory muzyczne i ich twórców oraz prezentuje młodych wykonawców.

Gdy umilkły ostatnie dźwięki muzyki, kierownik artystyczny kursu prof. Feliks Widera rozpoczął podziękowania dla pedagogów pracujących z młodzieżą, z nestorem polskich pedagogów muzycznych prof. Eugeniuszem Sąsiadkiem na czele oraz dla pianistów, którzy na kursie nie mieli chwili wytchnienia pracując cały dzień na zajęciach warsztatowych, a wieczorem grając koncerty. Każdy wręczany pedagogom dyplom był nagradzany gromkimi brawami przez uczestników kursu. Dyplomy otrzymali również wszyscy uczestnicy, a specjalne podziękowanie za pomoc, życzliwość i wsparcie finansowe w organizacji kursu zostało skierowane przez prof. F. Widerę na ręce Witolda Kocaja, Burmistrza Gminy Iwonicz-Zdrój. Wzruszony Profesor dziękował Władzom, całej społeczności naszej Gminy i jej Gościom uczestniczącym w koncertach, za niebywałą życzliwość i bardzo ciepłe przyjęcie. Podziękowania zostały również przekazane pracownikom Gminnego Ośrodka Kultury oraz Iwonickiemu Stowarzyszeniu „Ocalić od zapomnienia”, a konkretnie prezesowi Rajmundowi Boczarowi i wiceprezesowi Markowi Bliżyckiemu za pomoc w organizacji kursu. Specjalne podziękowania otrzymało Biuro Turystyczne OMNIBUS Państwa Magdaleny i Sławomira Oziomków, którzy zapewniali transport uczestników pomiędzy Pałacem Załuskich i Ośrodkiem Szkolenia i Wychowania OHP, gdzie byli zakwaterowani i ćwiczyli pedagodzy i uczestnicy kursu, a salą koncertową w Iwoniczu-Zdroju.

Burmistrz Witold Kocaj podziękował prof. Feliksowi Widerze, pedagogom i uczestnikom Kursu za stworzenie w ciągu 10 dni wspaniałego klimatu artystycznego, zaczarowanie muzyką i pięknymi głosami mieszkańców, turystów i gości Iwonicza-Zdroju oraz promowanie pięknej Ziemi Iwonickiej. Burmistrz w asyście honorowej przewodniczącego Zarządu Miasta Rajmunda Boczara, wręczył Profesorowi bukiet kwiatów, mający przypominać o dniach spędzonych na Ziemi Iwonickiej.

Koncert zakończyły wspólne zdjęcia uczestników ze swoimi pedagogami.

Kto nie był, niech mocno żałuje.

Ostatni akt podziękowań miał miejsce późnym wieczorem na scenie amfiteatru, gdzie tajemniczy sponsor, pragnący zachować anonimowość, podjął uczestników kursu pieczonym prosięciem.

Jak mówią stare księgi „Wszyscy się bawili, miód i wino pili”.

Następna edycja kursu odbędzie się w lipcu 2018 roku. Serdecznie zapraszamy.

Wykorzystano zdjęcia ukazujące „ruch sceniczny” pozyskane z zasobów GOK w Iwoniczu-Zdroju oraz dostarczone przez Prezesa Rajmunda Boczara. 

Tekst Marek Bliżycki, inspiracja Rajmund Boczar

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.