Koncert Muzyki Sakralnej (film z koncertu)

W czwartek 14 lipca, po wieczornej Mszy św., kościół parafialny w Iwoniczu-Zdroju wypełnił się mocnymi głosami pięknie prezentujących się uczniów i studentów, którzy przedstawili swoje interpretacje muzyki sakralnej. Tym razem wysłuchaliśmy utworów J.S. Bacha, Al. Scarlattiego, G.Fr. Händla, W.A. Mozarta i innych wielkich kompozytorów. Późna pora i zupełnie inny niż poprzednio charakter koncertu spowodowały, że część słuchaczy nie dotrwała do końca repertuaru prezentowanego przez 30 wykonawców, natomiast najwytrwalsi melomani podziękowali owacją na stojąco młodym artystom za wspaniałe wykonania.

Należy podkreślić olbrzymią rolę pedagogów i pianistów akompaniujących wykonawcom w świetnym przygotowaniu tego i poprzednich koncertów.

Organizatorzy kursu zapraszają na kolejne koncerty. W sobotę 16 lipca o godz. 16.00 koncert promenadowy na Placu Dietla (w razie deszczu koncert odbędzie się w sali koncertowej w kinie), a w niedzielę 17 lipca o godz. 19.00 koncert arii i pieśni w sali koncertowej. We wtorek 19 lipca o godz. 19.00 w sali koncertowej odbędzie się koncert finałowy inscenizowany, stanowiący podsumowanie kursu. 

Organizatorzy już zapraszają na kolejny kurs i olbrzymią dawkę dobrej muzyki i wspaniałych głosów w lipcu przyszłego roku.

Poniżej galeria zdjęć wykonawców z koncertu muzyki sakralnej.

Tekst, zdjęcia i film  Marek Bliżycki

 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.