Konkurs BZ WBK „TU MIESZKAM, TU ZMIENIAM” – rozpoczęliśmy realizację projektu w Lesie Grabińskim i szukamy złodziei

Nawiązując do wcześniejszego artykułu z 20 stycznia pragniemy poinformować, że po długotrwałych działaniach związanych z uzgadnianiem aspektów prawnych realizacji projektu, Stowarzyszenie rozpoczęło prace w Lesie Grabińskim. Działania Prezesa wspiera szeroka grupa ochotników, dla których praca w tym szczególnym miejscu jest złożeniem hołdu ofiarom bestialskiego mordu. Niestety są również tacy „ochotnicy”, którzy przez kradzież zgromadzonych materiałów utrudniają postęp prac.

Staraniem Prezesa Rajmunda Boczara, Stowarzyszenie uzyskało zgodę Burmistrza Gminy na wykorzystanie betonowych krawężników, złożonych na terenie ZGK, do umocnienia mających powstać gruntowych schodów. Krawężniki zostały przewiezione na teren przyszłych prac w Lesie Grabińskim i wyraźnie opisane jakiemu celowi mają służyć. Kilka dni później, gdy ekipa ochotników ze sprzętem stawiła się do pracy, okazało się, że na stosie pozostała zaledwie połowa krawężników. Pozostałe musiały zasilić czyjeś gospodarstwo. Przestępstwo zostało zgłoszone na policję i oczekujemy, że sprawca lub sprawcy zostaną znalezieni i przykładnie ukarani.

Chcąc zobrazować początkowy zakres prac zamieszczamy zdjęcia, które najlepiej pokazują co zostało do tej pory zrobione. Oczywiście wraz z pracami w terenie trwają równolegle inne prace przygotowawcze, których efekt ujawni się podczas późniejszych etapów.

M.B.

             

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.