Kurs Wokalistyki Operowej rozpoczęty. Koncert Inauguracyjny

W dniu 3 lipca Sala Koncertowa w iwonickim Domu Zdrojowym znów wypełniła się operowym śpiewem. Rozpoczęła się bowiem XVI, a druga w Iwoniczu-Zdroju, edycja Kursu Wokalistyki Operowej organizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Pedagogów Śpiewu z Wrocławia pod kierownictwem muzycznym profesora Feliksa Widery.

Koncert inauguracyjny był popisem solowym Aixin Ge sopranistki z Chin, studentki i doktorantki Śląskiej Akademii Muzycznej w Katowicach, która, przy akompaniamencie pianistki Bogusławy Ciepierskiej, w polskim języku wykonała 6 pieśni Fryderyka Chopina. Na zakończenie koncertu Aixin Ge wykonała brawurowo pieśń w swoim ojczystym języku ujawniając moc, czystość i barwę swego wspaniałego głosu. Melomani, którzy przyszli na koncert długimi brawami nagrodzili solistkę za unikalne przeżycie estetyczne. Profesor Feliks Widera prowadzący koncert podkreślił, że chińska pieśniarka ma w swoim repertuarze wszystkie 19 pieśni Fryderyka Chopina śpiewanych w języku polskim. Niektóre z tych pieśni mają po 5 zwrotek, co mocno podkreśla zdolności i pracowitość tej utalentowanej, młodej artystki z Chin. Wzruszającym akcentem na zakończenie spektaklu było chóralne odśpiewanie „Sto lat” przez całą widownię, ponieważ Aixin Ge obchodziła w tym dniu swoje urodziny.

Obecni w sali koncertowej uczestnicy Kursu gorąco zapraszali mieszkańców, kuracjuszy i wczasowiczów na swoje kolejne koncerty, bo bardzo chcą się zaprezentować przy pełnej widowni. Iwonickie Stowarzyszenie w pełni popiera prośbę młodych artystów.

Tekst i zdjęcia Marek Bliżycki

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.