Kwesta na cmentarzach i efekt finansowy. Dziękujemy.

W sobotę poprzedzającą Dzień Wszystkich Świętych i w Dniu Wszystkich Świętych przy bramach iwonickich cmentarzy już po raz trzeci stanęli z puszkami członkowie Stowarzyszenia i liczne grono wolontariuszy, aby zebrać środki na statutową działalność i w ten sposób przyczynić się do renowacji kolejnych pomników.

Również w tym roku sprzyjająca aura spowodowała, że wiele osób odwiedzających cmentarze przystawało przy kwestujących i dzieliło się swoimi refleksjami na temat wykonanych prac oraz podpowiadało, które groby Stowarzyszenie powinno wziąć pod swoją opiekę. Członkowie Stowarzyszenia wręczali darczyńcom wydane przez Stowarzyszenie foldery o starym cmentarzu w Iwoniczu i o Lesie Grabińskim. Kwesta zakończyła się po zapadnięciu zmroku, gdy cmentarze rozjarzyły się różnokolorowymi zniczami. 

Po zakończeniu kwesty Komisja otworzyła puszki i przeliczyła ich zawartość.

Na podstawie protokołu Komisji Zarząd informuje, że w wyniku przeprowadzonej kwesty w dniach 31.10 i 01.11.2015 r. Mieszkańcy Gminy i odwiedzający cmentarze Goście z całej Polski wykazali się szczodrością wrzucając do puszek łącznie 6.441,64 zł, 4 €, 1 dolara kanadyjskiego i 5 pensów brytyjskich.

Członkowie Stowarzyszenia dziękują za zaufanie, którym Państwo obdarzyliście „młodą” organizację i obiecują, że do następnego Dnia Wszystkich Świętych na starym cmentarzu w Iwoniczu oraz w innych miejscach Gminy przybędą kolejne odrestaurowane pomniki i uporządkowane groby.

Zarząd Stowarzyszenia kieruje bardzo gorące podziękowania do wszystkich członków, sympatyków i wolontariuszy, którzy poświęcili swój czas dla szlachetnego celu. Szczególne uznanie należy się młodzieży z gimnazjów w Iwoniczu i Iwoniczu-Zdroju, która licznie stawiła się na nasz apel. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, którzy bez względu na zasobność własnego portfela wsparli naszą działalność. Jak co roku wzruszyły nas osoby, które zarówno w sobotę jak i w niedzielę wrzucały datek do puszek na obu cmentarzach. Przyrzekamy, że żadna zebrana złotówka nie zostanie zmarnowana.
Jak zawsze zapraszamy na spotkania Stowarzyszenia w każdy drugi czwartek miesiąca o godzinie 17.00 do remizy OSP w Iwoniczu-Zdroju.
Z wyrazami szacunku i podziękowaniami
Zarząd Stowarzyszenia

Załączone zdjęcia są refleksją po Święcie Zmarłych, migawkowo pokazują przebieg kwesty i niektóre groby objęte opieką Stowarzyszenia.

Zdjęcia wykonali: Marek Bliżycki i Rajmund Boczar

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.