Kwesta na cmentarzach

W Dniu Wszystkich Świętych i w Dniu Zadusznym przy bramach iwonickich cmentarzy stanęli z puszkami członkowie Stowarzyszenia i liczne grono wolontariuszy aby zebrać środki na statutową działalność i w ten sposób przyczynić się do renowacji kolejnych pomników.

Sprzyjająca aura spowodowała, że wiele osób odwiedzających cmentarze przystawało przy kwestujących i dzieliło się swoimi refleksjami na temat wykonanych prac oraz podpowiadało, które groby Stowarzyszenie powinno wziąć pod swoją opiekę. Puszki napełniały się szybko, co daje nadzieję na możliwość planowania kolejnych działań. (Sprawozdanie finansowe z kwesty zostanie przedstawione po komisyjnym przeliczeniu zawartości puszek.) W Dniu Zadusznym Prezes Stowarzyszenia prowadził sprzedaż książki ks. Zbigniewa Głowackiego „Iwonicz – czas przeszły i teraźniejszy”. Autor postanowił przekazać 10 zł od każdego sprzedanego egzemplarza na cele Stowarzyszenia. Nie jest to pierwsza darowizna ze strony księdza na ten cel. Dziękujemy.
Osobne i bardzo gorące podziękowania należą się wszystkim członkom, sympatykom i wolontariuszom, którzy poświęcili swój czas w te świąteczne dni dla szlachetnego celu. Chylimy czoła i wyrażamy ogromne uznanie młodzieży z gimnazjów w Iwoniczu i Iwoniczu-Zdroju, która licznie stawiła się na apel Stowarzyszenia. Wieść gminna niesie, że nie wszyscy chętni dostąpili zaszczytu kwestowania i w szkołach stworzono listy rezerwowe. Można tylko powiedzieć: BRAWO, mamy naprawdę dobrą młodzież. Dziękujemy.
Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, którzy bez względu na zasobność własnego portfela wsparli naszą działalność. Wzruszyły nas osoby, które w oba świąteczne dni wrzucały datek do puszek na obu cmentarzach. Dziękujemy za zaufanie, którym nas Państwo obdarzyliście i obiecujemy, że do następnego Dnia Wszystkich Świętych na starym cmentarzu przebędą kolejne odrestaurowane pomniki i uporządkowane groby.
PROSIMY Państwa o wskazywanie nam, które groby powinny być uporządkowane i poddane renowacji w pierwszej kolejności. Jednak wskazując takie miejsce pochówku prosimy napisać uzasadnienie, którym będzie informacja o dokonaniach osoby pochowanej w tym grobie lub walorach artystycznych nagrobka. Zapraszamy na spotkania Stowarzyszenia w każdy drugi czwartek miesiąca do remizy OSP w Iwoniczu-Zdroju.
Załączone zdjęcia migawkowo pokazują przebieg kwesty i tylko część z licznego grona kwestujących.
Z wyrazami szacunku
Zarząd Stowarzyszenia

DSC 0507

DSC 0517

DSC 0520

DSC 0521

K.Szajna z uczniami z Gimnazjum w Iwoniczu-Zdroju

Kwestujący M. Bliżycki

M. Kielar z wolontariuszkami z Gimnazjum w Iwoniczu

PB010350

PB010352

PB010353

PB020070

PB020359

PB020360

PB020361

R. Boczar z Kazimierzem Twarogiem- dyrektorem ZS w Iwoniczu-Zdroju

R. Boczar z wolontariuszami z Gimnazjum w Iwoniczu- Zdroju

Uczennice z Gimnazjum w Iwoniczu

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.