Marek Wiatr laureatem prestiżowej statuetki Mecenas Roku 2016

Dobra współpraca pomiędzy Stowarzyszeniem, a pieśniarzem i malarzem Panem Markiem Wiatrem pozwala nam pisać z przyjemnością o sukcesach tego artysty. Tym razem przyczynkiem do skreślenia poniższych zdań była uroczystość, jaka odbyła się 19 czerwca na scenie Opery Śląskiej w Bytomiu.

Pan Marek Wiatr otrzymał Statuetkę Mecenas Roku 2016. Jest to wyróżnienie przyznawane przez Kapitułę powołaną przez dyrektora Opery Śląskiej w Bytomiu za wspieranie działalności Opery Śląskiej oraz całokształt działań promocyjnych na rzecz tej sceny. Po raz pierwszy została wręczona w roku 2010 z okazji Jubileuszu Opery podczas spektaklu kończącego sezon artystyczny. 

Statuetki przyznaje się w kilku kategoriach. Może być przyznawana indywidualnie lub zbiorowo, m.in. Meloman Roku, Patron medialny, Przyjaciel teatru oraz nagrody specjalne. W ubiegłych latach  jej laureatami byli m.in. światowej sławy tenor Wiesław Ochman i Waldemar Dąbrowski dyrektor Teatru Wielkiego – Opery Narodowej.

W tym roku tę prestiżową nagrodę MECENASA ROKU otrzymał znany śpiewak, malarz oraz dyrektor artystyczny Festiwalu w Żarnowcu pan Marek Wiatr. Wręczenie odbyło się na scenie Opery Śląskiej  po zakończeniu spektaklu Zemsta Nietoperza.

Artysta, który w tym roku obchodził 30-lecie pracy artystycznej, po odebraniu nagrody powiedział: „Czuję się wyróżniony i zaszczycony, że zostałam tak doceniony, i że znalazłem się w tak szacownym gronie laureatów z poprzednich lat i obecnie.”

Warto podkreślić, że Zarząd Województwa Podkarpackiego uhonorował artystę nagrodą w dziedzinie twórczości artystycznej „Za wybitne osiągnięcia na rzecz kultury”. Wręczenie nagrody odbędzie się 28 czerwca 2016 r. w Rzeszowie.

Informację przekazał Marek Bliżycki

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.