Nowy Statut Stowarzyszenia zatwierdzony. Kolejne groby do renowacji.

Podczas obrad Walnego Zgromadzenia Członków Stowarzyszenia w dniu 28 stycznia 2017 roku uchwalona została zmieniona wersja Statutu Stowarzyszenia. Warunkiem koniecznym wejścia w życie nowego Statutu było jego zatwierdzenie przez Sąd i wpisanie do Krajowego Rejestru Sądowego. Fakt ten nastąpił w dniu 30 marca i od tego dnia Stowarzyszenie posiada nowy Statut (tutaj treść nowego Statutu).

Na zebraniu członków w dniu 8 kwietnia 2017 roku, w czwartą rocznicę zarejestrowania Stowarzyszenia, zapadły decyzje o odrestaurowaniu kolejnych nagrobków na starym cmentarzu. Jeden nagrobek zostanie odrestaurowany ze względu na jego wartość artystyczną (Stanisław Janiszewski), a na ziemnym grobie artysty-malarza Stanisława Studenckiego planujemy postawić trwały pomnik, symbolizujący rodzaj twórczości tego nieco zapomnianego, a przez swoje prace zasłużonego dla polskiej kultury artysty. Może ktoś z czytających tę informację zaproponuje formę pomnika dla malarza batalisty, który z wielkim upodobaniem malował ułanów II Rzeczpospolitej, marszałka Piłsudskiego i piękne konie.
Dokończona zostanie również renowacja grobu księdza Antoniego Podgórskiego, rozpoczęta wiele lat temu. Posiadane na ten cel środki przekaże Szkoła Podstawowa im. ks. Antoniego Podgórskiego w Iwoniczu, a pochodzą one w większości z darowizny Klubu Iwonicz z Chicago.

Tekst i zdjęcia Marek Bliżycki

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.