Odznaczenie dla Prezesa i nagroda dla Stowarzyszenia

W dniu 23 maja 2019 r. w restauracji Stara Gorzelnia w Rymanowie odbyły się coroczne powiatowe obchody Dnia Działacza Kultury. W tym roku jednym z trzech nagrodzonych Odznaką Honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej” nadaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego został Prezes Iwonickiego Stowarzyszenia „Ocalić od zapomnienia” Pan Rajmund Boczar. Prezesowi składamy serdeczne gratulacje, bo przez swoją działalność w iwonickich Stowarzyszeniach, przez zbieranie i ocalanie pamiątek dokumentujących historię Iwonicza, jak mało kto zasługuje na to wyróżnienie.

Również z przyjemnością informujemy, że władze Powiatu Krośnieńskiego dostrzegły i doceniły działalność naszego Stowarzyszenia przyznając Iwonickiemu Stowarzyszeniu „Ocalić od zapomnienia” w Iwoniczu-Zdroju nagrodę rzeczową za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechnianiu i ochronie kulturalnych wartości i dziedzictwa. Stowarzyszenie podczas wręczania nagród reprezentował wiceprezes Marek Bliżycki.

Odznaki, nagrody i czerwone róże wręczał Starosta Krośnieński Jan Pelczar w towarzystwie Wicestarosty Andrzeja Guzika i Burmistrza Rymanowa Wojciecha Farbańca. Oprawę artystyczną zapewniły utalentowane artystycznie dzieci i młodzież oraz kapela ludowa.

Zdjęcia z imprezy zamieszczała online na Facebooku Dyrektor GOK w Iwoniczu-Zdroju, Pani Dorota Świstak reprezentująca Burmistrza naszej Gminy.

Tekst Marek Bliżycki

1 komentarz do wpisu “Odznaczenie dla Prezesa i nagroda dla Stowarzyszenia”

  1. Po raz kolejny składam gratulacje i wyrazy wdzięczności, za cały ten trud i pracę, na rzecz Naszego Stowarzyszenia. Cieszę się, że nie tylko Iwonicka Społeczność dostrzega zaangażowanie i poświęcenie Pana Prezesa i Jego Ekipy, ale również szersze grono docenia i propaguje tą dziedzinę kultury. Jak zawsze, z wyrazami szacunku i uznania dla Władz.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.