Stacjonarny plan starego cmentarza już jest, a interaktywny będzie

W dniu 31 października Prezes Rajmund Boczar z ekipą zabetonowali przed starym cmentarzem tablicę o wymiarach 1 x 1,5 m z planem (zdjęciem) całego cmentarza. Na planie zaznaczone zostały groby osób znaczących dla historii Iwonicza lub/i dla historii i kultury Polski (kolor czerwony) oraz 12 grobów odrestaurowanych w ciągu 4-letniego istnienia naszego Stowarzyszenia w tym 5 grobów osób znaczących (kolor niebieski lub  żółty).

Stacjonarny plan cmentarza jest elementem projektu realizowanego przez Stowarzyszenie na konkurs Muzeum Historii Polski w programie „Patriotyzm Jutra”.

Interaktywny plan starego cmentarza zawierający noty biograficzne osób znaczących oraz zdjęcia związane z historią ich życia, zostanie oficjalnie uruchomiony w dniu 12 listopada na stronach www.ocaliwonicz.pl oraz www.iwonicz-zdroj.pl

W tym samym dniu na podsumowaniu projektu w uzdrowiskowej sali koncertowej (kino) o godzinie 17.00 zostanie zaprezentowany i rozdawany Informator o starym cmentarzu w Iwoniczu zatytułowany „Ocaleni od zapomnienia”. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

Zapraszamy też do zapoznawania się z planami i przesyłanie swoich uwag na adres ocaliwonicz@op.pl

Tekst i zdjęcia Marek Bliżycki

 

 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.