Walne Sprawozdawczo-Wyborcze Zgromadzenie Członków Iwonickiego Stowarzyszenia „Ocalić od zapomnienia”

W dniu 10 marca 2018 roku odbyło się Walne Sprawozdawczo-Wyborcze Zgromadzenie Członków Iwonickiego Stowarzyszenia „Ocalić od zapomnienia”.

Zaproszenie do udziału w zebraniu przyjęli i zaszczycili nas swoją obecnością zastępca burmistrza Gminy Iwonicz-Zdrój Pan Jacek Rygiel, przewodniczący Rady Miejskiej Pan Józef Sowiński oraz skarbnik Gminy Pan Janusz Turek. Przewodniczenie zgromadzeniu, na wniosek Prezesa Stowarzyszenia Rajmunda Boczara, członkowie powierzyli wiceprezesowi Markowi Bliżyckiemu.

 

   

Podsumowanie pracy Stowarzyszenia rozdzielone zostało na dwa obszary. Najpierw Prezes Stowarzyszenia złożył sprawozdanie Zarządu z działalności Stowarzyszenia za 2017 rok, skarbnik Pan Jan Kindelski przedstawił sprawozdanie finansowe, a przewodniczący Komisji Rewizyjnej Pan Marek Ryniak zaprezentował sprawozdanie Komisji Rewizyjnej  za okres minionego roku. Ze sprawozdań wyłonił się obraz efektywnej pracy Stowarzyszenia, które zrealizowało duży projekt konkursowy i odrestaurowało kilka pomników.

Ponieważ w styczniu bieżącego roku upłynęło 5 lat od chwili powołania Stowarzyszenia, to zgodnie ze Statutem zaszła konieczność dokonania wyboru władz na kolejną 5-letnią kadencję. Wcześniej jednak Prezes Rajmund Boczar za pomocą prezentacji filmowej wykonanej przez wiceprezesa Marka Bliżyckiego podsumował całość prac zrealizowanych przez Stowarzyszenie w okresie 5 lat działalności, skarbnik przedstawił rozliczenie finansowe z tego okresu, a przewodniczący Komisji Rewizyjnej ocenił pozytywnie sytuację prawną i organizacyjną Stowarzyszenia stawiając wniosek o udzielenie absolutorium.

Przewodniczący zaprosił wszystkich uczestników i gości zgromadzenia do dyskusji nad sprawozdaniami. Ożywiona i merytoryczna dyskusja została przerwana gorącym posiłkiem i po tym poczęstunku była kontynuowana. Dyskusję zakończyło jednomyślne udzielenie absolutorium ustępującym władzom Stowarzyszenia. Miłym akcentem po głosowaniu nad absolutorium było wręczenie Prezesowi, w imieniu wszystkich członków, grawertonu z podziękowaniami za 5-letnie efektywne przewodzenie Stowarzyszeniu.

Następnie przewodniczący obrad zarządził wybory prezesa, pozostałych członków Zarządu oraz Komisji Rewizyjnej. Komisja Skrutacyjna bardzo sprawnie notowała padające z sali kandydatury, przygotowywała karty do kolejnych głosowań, przeprowadzała głosowania, a następnie liczyła głosy. W przerwach na przygotowanie kart i liczenie głosów trwała żywa dyskusja programowa wytyczająca kierunki pracy Stowarzyszenia w kolejnej 5-letniej kadencji. Pojawiło się wiele ciekawych wątków, które warto rozważyć, ponieważ mieszczą się w idei przewodniej Stowarzyszenia zawartej w słowach „Ocalić od zapomnienia”.

W wyniku wyborów został ustalony następujący skład władz Stowarzyszenia:

ZARZĄD

Rajmund Boczar – prezes

Marek Bliżycki – wiceprezes

Kazimierz Deręg – wiceprezes

Andrzej Jakubczyk – sekretarz

Michał Kielar – skarbnik

 

KOMISJA REWIZYJNA

Marek Ryniak – przewodniczący

Teresa Kielar – członek

Sławomir Oziomek – członek

Prezes podziękował skarbnikowi Janowi Kindelskiemu, który zrezygnował z kandydowania, za dotychczasową dobrą pracę w Zarządzie.

 

Po ukonstytuowaniu się władz, Komisja Uchwał i Wniosków sformułowała wnioski do dalszej pracy, jednomyślnie przyjęte przez zgromadzenie, które dało Zarządowi prawo wprowadzania zmian w planach działania zależnie od aktualnego stanu finansów. 

 

 

Prezes odczytał list z życzeniami dalszych sukcesów w działaniach, od społeczności Klubu Iwonicz z Chicago, z którym Stowarzyszenie współpracuje, informujący o przekazaniu donacji w wysokości 300 $ wspierającej prace Stowarzyszenia. Prezes podziękował za kolejny dowód wsparcia i współpracy pomiędzy naszymi Stowarzyszeniami.

W trakcie zebrania uczestnicy częstowali się wspaniałymi wypiekami przygotowanymi na tę okazję przez Panią Marię Szczepanik.
Podczas przerw można było obejrzeć wystawę osiągnięć Stowarzyszenia przygotowaną przez Prezesa Rajmunda Boczara.

Zarząd bardzo gorąco dziękuje członkom Stowarzyszenia i zaproszonym gościom za aktywne uczestnictwo w dyskusjach i za cierpliwość wykazaną podczas niezbędnych działań organizacyjnych związanych z wyborami.

 

Tekst: Marek Bliżycki, zdjęcia: Marek Bliżycki, Dorota Świstak i Jacek Rygiel

2 komentarze do wpisu „Walne Sprawozdawczo-Wyborcze Zgromadzenie Członków Iwonickiego Stowarzyszenia „Ocalić od zapomnienia””

 1. Gratuluję sukcesów całemu Zarządowi z Prezesem na czele!!! Te 5 lat ciężkiej pracy są dowodem na to, że dobre kierowanie i jasna wizja celów, wieńczą każde dzieło. Dziękuję wszystkim, którzy swoją inicjatywą wsparli działania Stowarzyszenia, bo dzięki temu jestem DUMNĄ członkinią Naszej organizacji. Mam tylko nadzieję, że w przyszłości będę mogła w większym stopniu uczestniczyć w przedsięwzięciach Stowarzyszenia. Jak zawsze gorąco pozdrawiam Wszystkich Członków i Zarząd!

  Odpowiedz
  • Bardzo dziękuję w imieniu Zarządu za ciepły komentarz. Sukcesy Stowarzyszenia to nie tylko dobra praca Zarządu, ale również aktywne wsparcie wszystkich członków w różnych obszarach. Uzasadnione pozytywne, ale i negatywne komentarze są równie ważne, bo budują markę naszej organizacji i pozwalają się rozwijać w społecznie pożądanym kierunku.
   Serdecznie pozdrawiam.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.